Aktualności

Wywiad z reżyserką "Silver haze" - Sachą Polak

Przeczytaj wywiad o filmie "Silver haze".

Wywiad z reżyserem Olivierem Peyonem

 O powstawaniu filmu, Victorze Belmondo i pierwszej miłości.

3 premiery Tongariro na Festiwalu Nowe Horyzonty

20 lipca startuje 23. edycja Festiwalu Nowe Horyzonty. Nie może tam zabraknąć filmów w naszej dystrybucji.

Przedpremierowe pokazy filmu „Skończ z tymi kłamstwami” z okazji Miesiąca Dumy

Zapraszamy do Kinoteki, Kina Nowe Horyzonty oraz Kina Pałacowego w Poznaniu!

Pierwsze festiwale zdobyte!


Co dalej nas czeka? Wiele, mnóstwo, multum premier i spotkań z najlepszym kinem LGBT+ przed nami!

Uroczysta premiera "Słonia" w Kinie Luna!

Nadszedł ten czas - "Słoń" wkracza do kin!

"SŁOŃ" W KINACH OD 18. LISTOPADA!

Tylko 30 dni pozostało do pojawienia się "Słonia" na ekranach kin w całej Polsce!
Nie możemy się doczekać!
Jeśli jednak chcesz zobaczyć film szybciej i poznać kulisy jego powstawania, wypatruj na naszej stronie oraz portalach społecznościowych informacji o pokazach SPECJALNYCH!

SPRAWDŹ GDZIE ZOBACZYSZ "SŁONIA" TUTAJ 

OUTFILM POZNAŃ FESTIVAL 🌈

Nowe kulturalne wydarzenie na mapie Poznania i Polski!

Słoń w programie 22. NH

Z dumą ogłaszamy, że polska premiera naszego "Słonia" odbędzie się w trakcie kolejnej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jeśteśmy niezwykle przywiązani do tego festiwalu, więc nie możemy słowami wyrazić emocji, które nam towarzyszą. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas na premierze! 💙

12 lat Tongariro, 20 lat razem ❤

Już od  12 lat Tongariro z dumą prezentuje najlepsze tęczowe produkcje kina LGBT+!🌈

 

Najsłodszy film roku? Zobaczcie zwiastun MASCARPONE

Możemy już podzielić się z Wami zwiastunem filmu MASCARPONE. To bardzo duża dawka słodyczy jak na niecałe dwie minuty :) Premiera w kinach 11 lutego.

 

SKOŃCZYLIŚMY KRĘCIĆ "SŁONIA"

Zakończyły się zdjęcia do naszego filmu „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego i produkcji Tongariro Releasing.

MIESIĄC DUMY Z TONGARIRO

Nadszedł długo wyczekiwany Miesiąc Dumy! Przygotowaliśmy dla Was kilka pokazów filmowych w różnych miejscach, pełnych tęczowych produkcji!

Filmy LGBT - gdzie oglądać?

Zastanawiacie się, gdzie oglądać kinowe nowości LGBT, skoro kina po raz kolejny są zamknięte? Przygotowaliśmy dla Was listę filmowych rekomendacji i miejsc, na których znajdziecie to, czego szukacie!

Wspierajmy kina w trakcie pandemii!

Nasze ukochane kina zostały ponownie zamknięte.

Powoli zaczynamy się przyzwyczajać do tej niestabilnej sytuacji, od roku nasze nawyki znacznie się zmieniły, wiele rzeczy robimy zupełnie inaczej. Zmieńmy więc nieco nasz nawyk chodzenia do kin. Zamiast foteli, całych rzędów, zapełniajmy wirtualne sale kinowe i wspierajmy nasze ulubione kina, czekając na powrót "normalności".

"My dwie" z Cezarem!

Cezary to najbardziej prestiżowa francuska nagroda filmowa - od 1976 roku wręcza ją Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. W tym roku nominowany w trzech kategoriach obraz "My dwie" zdobył statuetkę za najlepszy film debiutancki!

 

"My dwie" z nominacją do Złotych Globów!

Ogłoszono nominację do Złotych Globów, przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Wśród nominowanych w kategorii Film Zagraniczny znalazły się nasze "My dwie"!

  "A potem tańczyliśmy" nominowane do nagrody GLAAD!

  GLAAD Media Awards to nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 roku przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest m. in. filmom, które w pozytywny i ciekawy sposób podejmują temat osób LGBT. W tym roku pośród nominowanych produkcji znalazł się "A potem tańczyliśmy"!

  Oglądaj nasze filmy online!

  "A potem tańczyliśmy" - zeszłoroczny kinowy hit, czy festiwalowe "Szalone noce z Emily", "Nasze dzieci", "Przyszłość należy do nas",  czy "Łowca" - wszystkie te filmy pokazywaliśmy w kinach w 2020 roku, dziś możecie oglądać je nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na Outfilm.pl! Natomiast "My dwie" - francuski kandydat do Oscarów, zwycięski film LGBT Film Festival dostępny jest na portalu mojeekino.pl

  “My dwie” z nagrodą CAMERIMAGE

  W weekend poznaliśmy laureatów festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE 2020. W kategorii Debiut Operatorski zwyciężył film “My dwie”. Od wczoraj jest również wiadomo, że to właśnie ten film będzie reprezentował Francję na Oscarach 2021.

  "My dwie" od dzisiaj na ekranach polskich kin

  Filippo Meneghetti w swoim pełnometrażowym debiucie odważył się pokazać widzom miłość między dwiema starszymi kobietami. Uczucie, które kojarzy nam się z młodością, witalnością, energią, w obrazie Meneghettiego odważnie łamie stereotypy, zachwycając krytyków i widzów na całym świecie. Już dziś “My dwie” wchodzi na ekrany polskich kin.

  10. Urodziny Tongariro na LGBT Film Festival Online!

  Wirtualna odsłona tegorocznego 11. LGBT Film Festival już wkrótce na Outfilmie, a w festiwalowej selekcji nasze filmy!

  Od 26 października do 8 listopada na Outfilmie

  "Nasze dzieci" w konkursie NOWE KINO na Transatlantyk Festiwal!

  Filmy prezentowane w tej sekcji to wybór najciekawszych premier z całego świata, włącznie z filmami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach. Podczas tegorocznego konkursu w zestawieniu znalazł się film "Nasze Dzieci" - jeśli wygra, wprowadzimy go do polskich kin!

  “My dwie” Filippo Meneghettiego zwycięzcą tegorocznego LGBT Film Festival

  LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT w kraju. W tym roku odbyła się jego 11. edycja.

  "A potem tańczyliśmy" premierowo w kinach!

  W Gruzji wywołał wielotysięczne protesty, na festiwalu w Cannes - 15-minutowe owacje na stojąco, w piątek wchodzi do polskich kin.

  "A potem tańczyliśmy" z nagrodami po Festiwalu Kino w Trampach

  Festiwal Kino w Trampkach to doroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, odbywający się w Warszawie. W tym roku Jury Młodzieżowe Nagrodę Główną przyznało "A potem tańczyliśmy" Levana Akina!

  LOLA na Festiwalu Wiosna Filmów

  Przedpremierowy pokaz filmu LOLA już 5 czerwca o godzinie 19:00 na Festiwalu Wiosna Filmów ONLINE. Zapraszamy!

  LOLA przeciw homofobii

  Bez względu na koronawirusa, przyspieszamy premierę filmu LOLA. Szukajcie go od 26 czerwca w serwisach VOD i w kinach, jeśli tylko to będzie możliwe.

  Przegląd nowego koreańskiego kina LGBT

  Po raz pierwszy na Outfilmie. Zobaczcie filmy, które dla Was wybraliśmy.

  Jak walczyć o prawa osób LGBT żeby wygrać?

  Film „Are You Proud?” Ashleya Joinera przedstawia ponad 50-letnią drogę Wielkiej Brytanii do pełnej równości małżeńskiej. Polska premiera tego dającego nadzieję dokumentu tylko na Outfilmie.

  Tongariro ma 10 lat

  10 lat minęło, zanim zdążyliśmy się obejrzeć. To był niesamowity czas ze wspaniałymi osobami, które pomogły nam pokazywać nasze filmy i które chciały je oglądać.