MIESIĄC DUMY Z TONGARIRO

Dodane przez joanna -

Pamiętając o zamieszkach w Stonewall Inn z czerwca '69, kiedy to zrodził się ruch dumy i wyzwolenia, PRIDE MONTH od lat stanowi ważny miesiąc w roku nie tylko dla społeczności queerowej, ale również jej przyjaciół i sojuszników. Dlatego chcielibyśmy spotkać się z Wami w kinie!

Pierwszy pokazem specjalnym będzie "Tęsknie za Tobą" - boliwijski kandydat do Oscara, który powstał na podstawie głośnej sztuki Rodrigo Bellotta z 2015 roku, opartej na prawdziwych wydarzeniach.
Pokaz PREMIEROWY odbędzie się 18.czerwca (piątek) o 20:45 w Kinie Luna w Warszawie pod patronatem Parady Równości.

tesknie za toba


Jorge nie miał kontaktu z synem odkąd ten wyemigrował z Boliwii do Nowego Jorku. Kiedy dowiaduje się o jego samobójstwie winą obwinia byłego chłopaka. Wyrusza do Stanów, aby dowiedzieć się prawdy. 
Film został doceniony nie tylko przez publiczność boliwijską, ale także na licznych międzynarodowych festiwalach m.in. w Los Angeles i na Palm Springs International Film Festival.
 

pride week poznan

Na czas POZNAŃ PRIDE WEEK 2021 przygotowaliśmy aż 4 specjalne pokazy ze wspaniałymi gośćmi.
27. czerwca (niedziela) o 21:00 w kinie Muza odbędzie się seans wspominanego "Tęsknię za Tobą". Po projekcji odbędzie się spotkanie.

W poniedziałek - 28. czerwca o 21:00 przeniesiemy się z sal kinowych na teren KontenerArt w Poznaniu do kina plenerowego z "Not a boy, not a girl".                   Po projekcji odbędzie się spotkanie z osobami niebinarnymi i/lub transpłciowymi.

not a boy not a girl

Dokument pokazujący świat młodych ludzi niebinarnych – sprzeciwiających się szufladkowaniu, życiu w narzuconych przez społeczeństwo normach. Nastolatkowie redefiniują tradycyjne postrzeganie płci i ich ról, aby każdy mógł być po prostu sobą.


29. czerwca (wtorek) o 21:00 zapraszamy na POLSKĄ PREMIERĘ "Man made" do kina Muza.

Poruszający portret czterech mężczyzn transpłciowych, którzy przygotowują się do jedynych na świecie zawodów kulturystycznych dla osób transpłciowych. Pokonują codzienne wyzwania we współczesnym społeczeństwie - definiowania płci, męskości i prawdziwej miłości.

 

man made

Po projekcji odbędzie się spotkanie z członkami poznańskiego klubu sportowego dla osób transpłciowych.

Poznański Pride Week zostanie zamknięty pokazem "Przeklętej wiosny" - opowiadającej o pierwszych miłościach ze szkolnych ławek. Film jest pełen nostalgii do włoskich lat 90, muzyki odtwarzanej na wakacjach z rodziną, zawiązywania przyjaźni, zabaw na podwórku. Seans odbędzie się 4. lipca (niedziela) o 21:00 w kinie Muza, a po nim zapraszamy na rozmowę o pierwszych miłościach.

przekleta wiosna

Nina z rodzicami i bratem muszą przeprowadzić się z centrum na obrzeża Rzymu. Zagubiona w nowej szkole poznaje Sirley – nieprzewidywalną i pewną siebie dziewczynę z sąsiedztwa. Między dziewczynami szybko nawiązuje się więź, która zmieni ich nastoletnie życie.Nie możemy się doczekać, aby dołączyć do Was na najbliższych pokazach i razem cieszyć się największym świętem równości i wolności!