“My dwie” Filippo Meneghettiego zwycięzcą tegorocznego LGBT Film Festival

Dodane przez wera -
My dwie

“My dwie” Filippo Meneghettiego zwycięzcą tegorocznego LGBT Film Festival

LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT w kraju. W tym roku odbyła się jego 11. edycja.

“My dwie” - film będący niezwykłym połączeniem dramatu i komedii został nagrodzony podczas tegorocznej 11. edycji LGBT Film Festival. To śmiały i oryginalny dramat skupiający się na kobietach, zobrazowany tak dojrzałym reżyserskim okiem, że aż trudno uwierzyć, że to pełnometrażowy debiut.

My dwie - plakat

 

W swoim filmie Filippo Meneghetti zaprasza nas do świata miłości utrzymywanej w sekrecie, miłości dwóch kobiet, które lata młodości mają już dawno za sobą. To film uciekający przed zamknięciem w sztywnych granicach jednego gatunku. Jest świeżym, nowatorskim spojrzeniem na dramat romantyczny, o którym - po obejrzeniu - nie da się zapomnieć.  

Meneghetti stara się uchwycić i przekazać nam coś, co nasza kultura nieustannie ignoruje - niezwykłe, miłosne uczucie dwóch starszych osób. Dochodzi do tego potężny i pełen pasji występ Barbary Sukowej doskonale zestawiony z delikatną swobodą weteranki francuskiej komedii  - Martine Chevallier, których aktorstwo jest wisienką na torcie tej niesamowitej historii.

“My dwie” to historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. 

Nina (Barbara Sukowa) i Madeleine (Martine Chevallier) są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce (Lea Drucker), jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

Reżyser w szczery i nowatorski sposób prezentuje spojrzenie na miłość, która zawsze była obok nas, gdzieś po sąsiedzku, ale mijaliśmy ją pospiesznie, nie zwracając uwagi. Filippo Meneghetti mówi do nas głośne: “Stój!” i wprawia nas w oczarowanie.

Premierowo w polskich kinach film będzie można oglądać od 23 października.