Filmy LGBT - gdzie oglądać?

Dodane przez wera -
filmy lgbt

Kolejny lockdown, od roku nie widzieliście żadnego filmu w kinie lub były to pojedyncze wyjścia, zastanawiacie się, gdzie oglądać kinowe nowości, albo po prostu filmy LGBT? Przygotowaliśmy dla Was listę poleceń i miejsc, na których znajdziecie to, czego szukacie!

Rozpoczniemy od naszych kinowych nowości - filmów, które (jeśli mieliście to szczęście), udało Wam się zobaczyć w kinowym fotelu.

Zaczniemy od naszego ulubieńca, filmu, który został w nas na dłużej, a który mogliście zobaczyć m. in. na zeszłorocznym LGBT Film Festival - "A potem tańczyliśmy".

A potem tańczyliśmy

Zdobył serca polskich widzów jesienią 2020, dzisiaj możecie zobaczyć go na Outfilmie! Powiemy nawet więcej - musicie go zobaczyć. To następca "Billiego Elliota" w klimacie gruzińskim, historia młodzieńczej miłości w świecie tańca tradycyjnego. "A potem tańczyliśmy" pokazuje Gruzję piękną, żywą, tradycyjną, ale i ukochaną przez młodych bohaterów. Oglądaj TUTAJ.

Waszej uwadze polecamy szczególnie mocną, festiwalową pozycję, docenianą przez krytyków/czki i widzów/ki na całym świecie: "My dwie".

My dwie

Nagrodzony Cezarem za najlepszy film debiutancki i Camerimage w kategorii: debiut operatorski, nominowany do Złotych Globów w kategorii: najlepszy film zagraniczny, był francuskim kandydatem do Oscara. To historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. W głównych rolach dwie wspaniałe aktorki Barbara Sukowa i Martine Chevallier. Dzisiaj film możecie oglądać na portalach: Mojeekino.pl (tu wybieracie kino, które wspieracie finansowo oglądając ten film), E-kinopodbaranami.pl, vod.pl

Nasza kolejna filmowa propozycja to nagrodzony Teddy Award na zeszłorocznym Berlinale niemiecki romans między dwoma chłopakami irańskiego pochodzenia, z których jeden urodził się już w Niemczech, a drugi przebywa w ośrodku dla uchodźców - "Przyszłość należy do nas". Oglądaj TUTAJ

Przyszłość należy do nas

 

"Lolę" prezentowaliśmy w kinach w czerwcu. Z premierą celowaliśmy w okolicę dnia ojca, bo właśnie relacja córki z ojcem stanowi oś tego filmu.

Lola

To wyciskająca łzy opowieść o relacji trans dziewczyny (Mya Bollaers) z ojcem. W roli ojca gwiazda francuskiego kina, nagrodzony w Cannes za „Pianistkę” Benoît Magimel. Film możecie oglądać na Outfillmie. Oglądaj TUTAJ

Na koniec polecamy "Księcia" - więzienny romans erotyczny na podstawie książki-legendy. 

Książę

Prezentowany był na Międzynarodowym Tygodniu Krytyki w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę Queer Lion. Polska premiera na Festiwalu Off Camera. Oglądaj TUTAJ

Chcesz mieć dostęp do największej w Polsce kolekcji filmów LGBT? Aktywujhttps://www.outfilm.pl/ksiaze subskrypcję Outfilmu i oglądaj kiedy chcesz i ile chcesz! W bazie już ponad 370 filmów i seriali, co tydzień nowa premiera!

outfilm