"Nasze dzieci" w konkursie NOWE KINO na Transatlantyk Festiwal!

Dodane przez wera -
Nasze dzieci

"Nasze dzieci" w konkursie NOWE KINO na Transatlantyk Festiwal!

Filmy prezentowane w tej sekcji to wybór najciekawszych premier z całego świata, włącznie z filmami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach: w Cannes, Wenecji, Locarno, Berlinie czy Sundance. Filmy pokazywane w Nowym Kinie powalczą o unikalną Transatlantyk Distribution Award. Nagroda zostanie przeznaczona na wsparcie dystrybucji zwycięskiego tytułu w polskich kinach.

Podczas tegorocznego konkursu w zestawieniu znalazł się film "Nasze Dzieci" - jeśli wygra, wprowadzimy go do polskich kin!

Pokaz na sali wirtualnego kina - mojeekino.pl odbędzie się już w ten czwartek (1 października) o 20:15! LINK 

“Nasze dzieci” (reż. Dag Johan Haugerud) to propozycja kina społecznie zaangażowanego z Norwegii. Osią dramatu jest tu bójka na szkolnym boisku między 13-letnią Lykke i jej kolegą Jamiem, który pada nieprzytomny na murawę. Szkolne dochodzenie ujawnia, że jest kilka wersji wydarzeń prowadzących do tragedii, a napięcie wzmaga fakt, że rodzice ofiary i agresorki należą do opozycyjnych partii politycznych. Co więcej, dyrektorka szkoły ma romans z… ojcem Jamie’go. Film, wcześniej znany pod tytułem “Beware of the Children” miał premierę na festiwalu w Wenecji, w sekcji Venice Days, zdobył też nagrody na ważnych europejskich festiwalach: w Goteborgu oraz Salonikach.

Po filmie odbędzie się spotkanie, którego gościem będzie reżyser Dag Johan Haugerud.

Po obejrzeniu oceń film w formularzu. Głosowanie widzów wyłoni zwycięzcę nagrody finansowej Transatlantyk Distribution Award 2020, przeznaczonej na wsparcie wprowadzenia filmu do kin. To Ty decydujesz, który film będzie można zobaczyć w polskich kinach!

LINK do formularza głosowania:

https://forms.gle/5bH2mEaZFMXK5RyBA