DOM CHŁOPCÓW

Zobacz zwiastun
DOM CHŁOPCÓW

Dom chłopców to emocjonująca opowieść o buncie młodości i brutalnych doświadczeniach dorosłego życia. Znakomita muzyka w wykonaniu Dangerous Muse oraz doskonałe kreacje Udo Kiera (znanego z filmów Gusa Van Santa, Wima Wendersa czy Larsa Von Triera) i wielokrotnie nagradzanego Stephena Fry’a gwarantują niezapomniane przeżycia.

Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada kasę na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza i punka Deana, czy właściciela klubu Madame. Jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę.

Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej, przerażająca choroba – AIDS...

 


Aktualności związane z filmem na Facebooku.

Odważny i wzruszający film. Znakomita zabawa w latach 80-ych, ale też wielka tragedia, kiedy umiera ktoś, kogo kochasz najmocniej na świecie. Koło tego filmu nie można przejść obojętnie.

Prawdziwa historia miłosna z lat 80-tych, kiedy panowała ekstrawagancja w modzie, muzyka powalała z nóg, a clubbing był nowym sposobem na życie. Te stylowe czasy stanowią tło poruszającego romansu między dwojgiem młodych mężczyzn. Mówi, się, że miłość wymaga cierpienia. Początek epidemii AIDS kończy kolorowe lata 80-te i staje się tragedią dla milionów ludzi na świecie. Tragedia i potęga miłości!

Bob Bellion, Jimmy de Brabant - producenci

„Mów o tym” to hasło propagowane przez Billa Clintona, Kofiego Annana i innych, którzy przemawiali dla UNAIDS, pragnąc tym samym przekazać, że walka z AIDS wciąż nie jest wygrana.

Można się przyczynić do lepszej prewencji na różne sposoby, ale faktem jest, że od chwili pojawienia się tego hasła, światowa kinematografia zapomniała o AIDS. Ludzie nie chcą myśleć o tym, że jest to choroba śmiertelna. W tym sensie Dom chłopców dokumentuje ciemną kartę początków epidemii, w taki sposób, by przerażające obrazy obudziły odbiorców i stały się sygnałem alarmowym dla obecnych pokoleń .

Dom chłopców z pewnością jest filmem tragicznym. Ja jednak odbieram go jako napawającą optymizmem, ubarwioną muzyką, komedię, z kolorowymi, zabawnymi i silnymi postaciami, opartą na dramatycznej historii o miłości.

Nie chcę być reżyserem, chcę stworzyć wspaniały film! Dla mnie praca nad filmem to praca zespołowa, napędzana pozytywnym nastawieniem i twórczym zaangażowaniem. Wierzę, że nasza siła leży w wyjątkowym scenariuszu i klasycznym, lecz ponadczasowym sposobie snucia historii.

Jean-Claude Schlim - reżyser

DOM CHŁOPCÓW - foto1 DOM CHŁOPCÓW - foto2 DOM CHŁOPCÓW - foto3
DOM CHŁOPCÓW - foto4 DOM CHŁOPCÓW - foto5 DOM CHŁOPCÓW - foto6